S Jurajom Mesíkom sme priniesli 3 rozhovory. Začali sme pred mesiacom, keď sme ešte informáciami o Ivermectine vyvolávali v mnohých čitateľoch otázniky, pretože sa liečba týmto liekom, resp. účinnou látkou, považovala za obrazne povedané blud.
Dnes je tento liek schválený. Povolenie je oklieštené časom – 6 mesiacov a počtom balení pre územie Slovenska. Ľudia ho zháňajú, kde sa dá a veľmi často sa obracajú aj na nás v redakcii, kde sa dá Ivermectin na Slovensku kúpiť a ako ho dávkovať.
Juraj Mesík sa štúdiami o liečbe covidu zaoberá od jari 2020. Položila som mu zopár otázok…
Juraj, máte dostupné informácie od slovenských lekárov ako Ivermectin zaberá? Počet balení je pre Slovensko podľa vás dostatočný? Vzhľadom na počet obyvateľov a tiež na obdobie 6 mesiacov?
Po tom, čo ľudia v občianskej sebaobrane pred vládnou politikov vytvorili koridory života a dovážajú ho na Slovensko rozličnými cestami pre seba aj pre iných chorých a ohrozených, sa Ivermectin postupne dostáva aj do rúk našich lekárov. Veľa sa ho štátnemu aparátu podarilo lekárom zrekvirovať, ale časť sa ho k nim dostala a úspešne ním liečia.
V rekvirovaní lieku sa osobitne preslávili žilinskí colníci. Vezmite, prosím, tých snaživých služobníkov skorumpovanej moci na exkurzie na JIS-ky a patológie v Žiline a v iných mestách: po vojne tak vodili fašistov na exkurzie do koncentračných táborov a osvedčilo sa to. Ako prvého treba pozvať toho plagiátora z Trnavy.
Okolo 6. februára sa konečne dostal aspoň do nemocníc aj „štátny Ivermectin“, monopolne dovezený na povolenie vydané pod tlakom verejnosti. Už v pondelok 8. februára som ale dostával z rôznych miest Slovenska správy, že ho už v nemocniciach nemajú a otázky, kde a ako ho možno zohnať. Kam sa tak bleskovo podel, je otázka: Doviezli ho tak málo, že nevystačí ani pre horných desaťtisíc? Rozobrali si ho medzi sebou tí, čo sa k nemu vedeli dostať? Zavreli ho niekde, aby sa k nemu nedostali lekári ani pacienti?
Napriek oficiálnym sľubom MZ SR sa ukázalo, že do lekární pre ambulantných lekárov sa žiadny IVM nedostal. Teraz sú správy, že by sa nejaký mal zjaviť aj v lekárňach – ale kedy a ako dlho sa tam ohreje, nevedno. Som tiež veľmi zvedavý, koľko bude stáť! Zopakujme si, že v Egypte ho v lekárni kúpite 8 x 6 mg za 80 centov – a bez receptu.
Dávkovanie je diskutovaná vec, pretože si myslím, že liečba, aj keď si človek liek zoženie (Egypt, Rakúsko, Poľsko), by mala byť pod dohľadom lekára. Existujú odporúčania pre ľudí, keď ich ošetrujúci lekár nechce takpovediac spolupracovať?
Na dávkovanie sa ma ľudia pýtajú znovu a znovu: tím špičkových lekárov a vedcov, združený v skupine FLCCC, už dávno publikoval protokol I-MASK, v ktorom sú uvedené odporúčané dávky všetkých liečiv podávaných v rámci profylaxie aj ambulantnej liečby covidu. Link na protokol je tu: https://covid19criticalcare.com/i-mask-prophylaxis-treatment-protocol/i-mask-protocol-translations/. Nájdete ho tam v angličtine, nemčine, francúzštine a troch ďalších jazykoch, stačí kliknúť na príslušnú vlajku.
Pre liečbu ťažkých stavov FLCC vypracoval už dávno protokol MATH + – ten nájdete v 6 svetových jazykoch tu: https://covid19criticalcare.com/math-hospital-treatment/pdf-translations/.
Jednoduchá odpoveď na dávkovanie je, že IVM sa pri ľahkých a stredne ťažkých stavoch podáva v dávke 0,2 mg/kg, pri ťažších 0,3 mg/kg.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Čo s lekárom, ktorý vám IVM odmieta podať? No – kým nie ste v nemocnici, tak je odpoveď jednoduchá – sme slobodní ľudia a každý z nás sa môže liečiť, ako sám uzná za vhodné. Ale je dôležité našich lekárov aj vzdelávať, takže moja rada je vytlačiť I-MASK protokol, zobrať si ho so sebou, a keď vám lekár povie, že on IVM neverí, tak mu ho treba dať a ukázať – „Aha, toto hovoria špičkoví lekári“. Niektorí lekári sú ješitní ľudia a budú sa urážať, ale iní vedia, že od každého pacienta sa dá niečo naučiť.
Buď svojho lekára presvedčíte a on vám ho predpíše a podá, alebo vás presvedčí, že sú konkrétne dôvody, prečo práve vy by ste ho nemali dostať. Také dôvody môžu byť – napríklad ak beriete určité lieky – ale sú zriedkavé. Keď vás nepresvedčí a jeho liečba nezaberá, nikto vám nemôže zabrániť, aby ste si ho zobrali sami. Nie je to ideálny stav, ale čo už je na tomto národnom masakre ideálne?
V každom prípade vám ale odporúčam, aby ste svojho lekára o tom, že ste si Ivermectin sami zobrali, informovali: inak by po vašom vyliečení veril, že jeho liečba bola účinná a znovu by ju opakoval u iných pacientov.
Oveľa-oveľa zložitejšia je situácia, keď ste už vy alebo váš príbuzný v nemocnici alebo rovno na JIS-ke, a váš lekár „Ivermectinu neverí“. Opäť treba lekárovi a primárovi oddelenia ukázať vytlačený MATH + protokol a požiadať ich o podanie Ivermectinu na reverz. Každý lekár vie, čo to je, je to písomná žiadosť pacienta o podanie lieku, ktorá zbavuje lekára zodpovednosti za prípadné problémy. Pokiaľ je pacient v bezvedomí alebo v umelom spánku, môžu reverz podpísať jeho najbližší príbuzní.
Ešte sa môže stať, že vám bude váš lekár alebo lekárka hovoriť, že o nejakom FLCCC nikdy nepočuli, ale slovenský profesor ten či onen povedal, že Ivermectin je nebezpečný a neúčinný a covid treba liečiť inak. Pre taký prípad vám ponúkam porovnanie vedeckej autority jedného z lídrov FLCCC tímu a vedeckej autority jedného zo slovenských profesorov a hlavného Matovičovho experta na liečbu covidu:
Doktor Paul Marik, líder FLCCC, uverejnil viac ako 500 peer-rewieved vedeckých článkov, 80 kapitol kníh, štyri knihy o intenzívnej starostlivosti, jeho články boli 43 000 krát citované v odbornej literatúre, má Hirschov index (index vedeckej výkonnosti) 77 a je druhý najpublikovanejší lekár v oblasti intenzívnej starostlivosti v dejinách medicíny. Podrobnosti nájdete tu: https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2021/01/FLCCC-Alliance-member-CV-Marik.pdf.
Hlavný expert Matovičovej vlády na liečbu covidu, prof. Pavol Jarčuška, má podľa oficiálnej stránky UJPŠ vo Web of Science alebo Scopus celkovo 25 výstupov (teda publikácií), má 123 citácií v kategórii A a Hirschov index vedeckej výkonnosti 6. Citujem zo stránky UFPŠ – https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/pavol.jarcuska/.
Človek sa nemusí vyznať v scientometrii, aby pochopil, že aj keby sme položili bokom faktor korupcie, porovnávať vedeckú kvalitu týchto dvoch ľudí je ako porovnávať hráčov FC Liverpool alebo Bayernu Mníchov s hráčmi okresnej ligy v Horných Žabokrekoch.
ZAUJALO NÁS:
Ako liečiť koronu aj s Ivermectínom? MUDr. Janeková radí, čo robiť, keď sa nakazíte koronavírusom.
Aktuálne vyšla štúdia MERC, podľa ktorej účinnosť Ivermektínu nie je potvrdená pri Covid-19. Čo si má o tom pacient myslieť a ako si to vyložiť?
To, čo si treba myslieť o každom firemnom výskume: jeho zmyslom nie je posúvať poznanie, ale zarábať firme peniaze. Realita je taká, že na lieku, ktorý môže vyrábať bez licencie ktokoľvek na svete a za 80 centov ho kúpite dosť na terapiu covidu u dvoch ľudí, sa Merc ani žiadna iná farmakofirma nenabalí. Zarobia len na drahých nových liečivách, na ktoré budú mať licencie. Všetky veľké farmakofirmy dnes vyvíjajú nové lieky na covid a chcú ich predávať – pre nich je pandémia šanca na zlatú baňu, hotové eldorádo!
To je to isté, ako je vojna šanca pre továrne na muníciu. Lacné generiká, ako je Ivermectin, Hydroxychlorochin alebo vitamín D sú hrozba pre ich potenciálne zisky. Takže si buďte istí, že o tom, ako je Ivermectin strašne nebezpečný alebo neúčinný budeme v nasledujúcich mesiacoch počuť ešte veľa. Po celom svete – a samozrejme aj na Slovensku – je mnoho lekárov, ktorým tá či iná farmakofirma zaplatila veľmi exotické cesty na kongresy po celom svete alebo utešené honoráre za prednášky, ktoré neboli ničím iným ako reklamou na jej lieky.
Realita je taká, že za 40 rokov, čo sa Iveremectin používa, podali sa ho skoro 4 miliardy dávok a užívali ho stovky miliónov ľudí, na jeho vedľajšie účinky nezomrel asi nikto. Ani Merck – ktorý ho kedysi uviedol na trh – sa nikdy vehementne neobával o jeho vedľajšie účinky. Až teraz ho zrazu znepokojujú.
Zato za 10 mesiacov zomrelo na covid vo svete oficiálne 2,3 milióna ľudí a reálne násobne viac. A na Slovensku za 4 mesiace viac ako 5000 ľudí. No a druhá časť reality je, že k dnešnému dňu máme k dispozícii už 58 akademických – teda nie firemných – vedeckých štúdií, ktoré potvrdzujú veľmi výrazný liečebný aj profylaktický účinok Ivermectinu. Nájdete ich tu: https://c19ivermectin.com/.
Tak si vyberte, čo je pre vás a vašich blízkych väčšie riziko: ťažké ochorenie, potenciálna smrť alebo dlhodobé ťažké následky, alebo málo pravdepodobná možnosť, že vám môže byť chvíľu nevoľno alebo môžete dostať hnačku? Ale aby som situáciu nezľahčoval: Ivermectin môže byť nebezpečný pre niektoré plemená psov a vraj aj mačiek, tak pozor, aby sa ten váš nedostal k vašim domácim miláčikom. Sú to plemená, ktorým chýba enzým na jeho spracovanie. Ľudia ho ale majú.
Pripravila: Martina Valachová
Korektúra: Katarína Málková
Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/