Je starostlivosť o seba prejavom povrchnosti? Alebo skôr súčasťou sebalásky?

Pravda a mýty o dermatológii – Mezoterapia

Je starostlivosť o seba prejavom povrchnosti? Alebo skôr súčasťou sebalásky? Veď my ženy chceme/potrebujeme mať pocit, že „sme k svetu“. Že sa páčime okoliu. Ale aj samy sebe. Súhlasíte?

S klinikou ENVY sme sa preto rozhodli, že postupne prinesieme testovanie niektorých procedúr z oblasti skrášľovania. Pravdivo a na vlastnej koži testujeme s našimi čitateľkami procedúry, aby ste si aj vy ostatné vedeli predstaviť, čo obnášajú. A možno sa vám niektorá z metód zapáči. Dnes začíname.

(AKTUALIZOVANÉ 30.07.2020 – na konci článku nájdete prihlasovací formulár. Náš seriál sme začali na jar a kvôli bezpečnosti a pandémii sme ho museli prerušiť. Ak bude všetko v poriadku, tak v septembri plánujeme s klinikou ENVY pokračovať. Chcete sa zapojiť? Vyplňte formulár na konci článku. Možno budete mať šťastie a v ďalšej reportáži sa objavíte právy vy…)

Pravda a mýty o dermatológii – Mezoterapia

Na našu výzvu testovania na vlastnej koži zareagovala aj Sylvia Klein. Dohodli sme si termín a vybrali sme sa na kliniku v Bratislave.

Ako zákrok prebiehal a aká je jej skúsenosť?

„Potešila ma možnosť dodať mojej pleti po zime trochu výživy. Predtým, než som si vybrala tento neinvazívny zákrok, poinformovala som sa na Googli.

Keď som vošla do ambulancie, bola som prekvapená profesionalitou, čím sa klinika líši od bežnej kozmetiky. Jedná sa o úkon, kde je namieste sterilné prostredie, nakoľko sa pomocou malých vpichov vpravujú do podkožia výživné látky a mega produkt na hydratáciu – hyalurón, ktorý sa síce nachádza v krémoch, ale do takejto hĺbky ako pri mezoterapii, sa pri vonkajšom nanášaní nikdy nedostane.

Sestrička mi natrela tvár znecitlivujúcim krémom a medzitým mi vysvetlila, že to bude predsa len trochu bolieť. Keď prišla pani doktorka, bola som pripravená, veď sa jedná o vpichy ihličkami do plochy celej tváre, nevynímajúc okolie očí a úst, teda miest, kde je to najcitlivejšie.

Vpichy boleli asi ako na akupunktúre. Bolo to iba v tej sekunde, bolesť hneď prestala. Najprv mi napichali jednu polovicu tváre, a keďže som to bez problémov zniesla, pokračovali sme s druhou.

Po procedúre som nič necítila, iba jemne prekrvenú a akoby rozhorúčenú tvár. Večer som sa normálne nakrémovala. Druhý deň som mala malé bodôčky, ktoré do večera zmizli.

Ďalší deň som bola na spoločenskej akcii bez toho, aby na mne bolo vidno nejaké stopy po zákroku. Pár dní po „ihličkovaní“ cítim, že pleť je naozaj vyživená, hydratovaná a prekrvená a nebojím sa ísť na mezoterapiu znovu. Rozmýšľam, či by som si nedala ošetriť aj slnením poškodený dekolt.“

Pozrite si krátke video

O metóde nám viac prezradila aj sympatická pani doktorka Eva Šimbochová.

Evka, poviete nám, čo sa dá od mezoterapie očakávať?

Možno povedať, že sa jedná o rejuvenizačnú bombu. Mezoterapia s antiagingovým účinkom, ktorú sme práve u našej klientky použili, obsahuje množstvo bioaktívnych látok, ako sú biomimetické peptidy, aminokyseliny, minerály a vitamíny, ktoré pomáhajú vyhladzovať jemné vrásky, zjemňujú textúru a znovuobnovujú vitalitu pleti. Zároveň je obohatená o 1% kyselinu hyalurónovú, ktorá pleti dodáva správny level hydratácie a zlepšuje jej  kvalitu.

Je mezoterapia vhodná pre každého? Existujú nejaké obmedzenia?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že áno. Tento typ mezoterapie je však určený najmä pre zrelšiu pleť, pre svoj antiagingový účinok. V ponuke však máme aj mezoterapiu s hydratačným alebo rozjasňujúcim účinkom. Pri konzultácii tzv. ,,šijeme“ každej klientke mezoterapiu na mieru.

Obmedzením pre mezoterapiu sú len všeobecné kontraindikácie spoločné pre všetky estetické zákroky ako sú alergia/precitlivenosť na prípravok alebo jeho zložku, tehotenstvo a dojčenie, zápalové kožné ochorenie tváre, celkové infekčné ochorenie.

Pravda a mýty o dermatológii – Mezoterapia
Pravda a mýty o dermatológii – Mezoterapia

Ako dlho trvá, než sa účinky mezoterapie prejavia?

Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej je hydratácia a viditeľné zlepšenie pleti pozorovateľné už po aplikácii s maximom účinku približne po 2 tyždňoch. Dá sa povedať, že klientky sú po absolvovaní mezoterapie každým dňom krajšie.

Treba mezoterapiu zopakovať vo viacerých sedeniach? Alebo raz a budeme mať zopár rokov takpovediac „vystarané“?

Frekvencia aplikácie je veľmi individuálna a záleží vždy od klientky. V zásade, ak si klientka želá intenzívne ošetrenie pleti, je počet aplikácií priližne 4-6 krát v 2-4 týždňových intervaloch v priebehu roka. Klientky, ktoré kombinujú mezoterapiu aj s inými metódami starostlivosti o pleť ako napríklad revitalizácia pleti ošetrením skinbooster alebo rôzne kozmetické ošetrenia, chodia k nám na mezoterapiu v 3-6 mesačných intervaloch.

Zaujala vás metóda? Potrebujete zistiť viac? Kontakt na kliniku ENVY nájdete TU

Rozhovor a reportáž pripravila: Martina Valachová

Uvažovali ste niekedy nad zákrokom na klinike? Môžete byť pri tom.

Stačí, ak nám napíšete a jednu/jedného z vás vždy vyberieme na konkrétny zákrok na klinike ENVY v Bratislave..

Tu je zoznam zákrokov, ktoré sú ešte k dispozícii. Prihlásiť sa na testovanie môžete na jeden z nich.

  • Botulotoxín ( čelo )
  • Kyselina hyalurónová – výplň – countouring jednej oblasti ( nosoústna časť, brada…)
  • Mezoterapia pištoľou – tvár
  • Plazmoterapia vlasov
  • Niťový lifting

Ako sa prihlásiť?

Vyplňte formulár nižšie – jednu/jedného z vás vyberieme a dohodneme termín realizácie.

Súhlasím so spracovaním údajov pre účely súťaže a testovania.

Berte prosím v úvahu, že zákrok neplatíte – zároveň bude potrebné strpieť zdieľanie informácií na internete.

Mohlo by vás zaujímať…

MUDr. Zuzana Kožuchová: Ako si zachovať prirodzenosť a esprit aj vo vyššom veku

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať