Vírus môže zmutovať a byť nebezpečnejší. Na testovanie sa často dostanú ľudia až vtedy, čo už sú päť a viac dní infekční. Veľké množstvo detí je nakazených, nemajú príznaky a sú len prenášačmi.
Pandémia môže trvať 5 mesiacov. Odporučil by som, aby sa testovalo čo najviac, hovorí Omar Šerý, molekulárny biológ a odborník na DNA diagnostiku z Masarykovej univerzity v Brne.
Veľkými roznášačmi korona vírusu sú deti a tínedžeri.
Omar Šerý tvrdí, že je to aj tým, že sa u nich vírus neprejavuje a nie sú testované, ale v stolici majú vírus prítomný aj 2- 3 týždne. Najväčšia perspektíva je v SPOMALENÍ.
Pozrite si video DVTV.
Mohlo by vás zaujímať…
Korona vírus a jeho priame následky
To už zrejme ovládame všetci. Spravodajstvo, facebook a instagram a iné sociálne siete majú dostatok informácií o corona víruse, aj o tom, čo spôsobuje. Vieme, že sa veľmi rýchlo šíri, že u 70% je ľahký priebeh choroby, ale 30% nakazených môže zasiahnuť ťažko, až so smrteľnými následkami. Je dôležité, aby neochoreli všetci naraz, aby nemocnice a lekári stíhali zachrániť tých, ktorých sa dá zachrániť. Aby bol dostatočný priestor, čas, energia a hlavne miesto v nemocniciach. Aby sme to zvládli a boli pripravení pomôcť ohrozeným, má zmysel dodržiavať karanténu. Píše Darina Szabó
Už ste zavalení informáciami o corone? Trpezlivosť. Ešte niečo treba vedieť.
Dôležitá je prevencia a OSTAŤ DOMA
Nemáte rúško? Najvhodnejším materiálom na masku vyrobenú doma je kuchynská utierka. Ak ju urobíte z dvoch vrstiev, ešte zvýšite účinnosť. Je to výsledok štúdie.
Samozrejme to neznamená, že je lepšia ako tie z lekárne. Je ale lepšie mať vyrobenú rúšku doma, ako nemať žiadnu.
Táto štúdia skúmala domáce masky ako alternatívu komerčných tvárových masiek. Viac vo vnútri článku.
Rúška z kuchynskej utierky je podľa štúdie veľmi dobrým riešením, kým nie sú tie z lekárne
Aj tí, ktorí dúfali, že sa ich to nedotkne, sú minimálne v procese informačnej hmly.
Koronavírus je realita, usídľuje sa nielen okolo nás, ale aj v našich hlavách a myšlienkach. Ako sa v novej situácii zariadiť, aby sme nestratili zdravý rozum a rozvahu, a zároveň nebrali veci na ľahkú váhu, nepodcenili zdravie a bezpečnosť ? Píše Nela Sullens
Nastavme si zdravý prístup a buďme zodpovední. Iba tak môžeme zastaviť šírenie vírusu.