Keby ste mali možnosť urobiť aspoň jedno dieťa šťastným, išli by ste do toho?

Ak ste si odpovedali na otázku pozitívne, máme pre vás ponuku. Urobte šťastnými 69 detí naraz. A stačí málo. Vzdajte sa jednej kávičky alebo koláču v cukrárni a prispejte im na bazén…

O čo presne ide?

V detskom domove v Bernolákove žije 69 detí. Nepoznajú rodičovskú lásku a pripravujú sa na život pod vedením opatrovateliek. Keď my ostatní frfleme, že tento rok asi nepôjdeme k moru, tak tieto deti nejdú na žiadnu dovolenku. Sem tam výlet, ako sa podarí. Ale inak „sú doma“. Stále.

Preto prišiel nápad, ako im tieto chvíle spestriť, aby sa aspoň v lete mohli vyšantiť a zaplávať si. Deti z detského domova v Bernolákove môžu mať už toto leto bazén v prevádzke. Chýbajú im len peniaze.

Katarína Donáthová, ktorá je aj poslankyňou a tiež organizuje Beh pre Beh (charitatívny projekt s tradíciou – písali sme o ňom tu: https://40plus.sk/katarina-donathova-beh-pre-beh-v-bernolakove/ ) hovorí:

„Zbierku som sa rozhodla urobiť z vlastnej iniciatívy a po stretnutí s riaditeľkou sme obe vedeli, že by to mohla byť významná pomoc pre deti.  V detskom domove je momentálne 69 detí. Už piaty rok je bazén mimo prevádzky. V letných mesiacoch ho pred tým intenzívne využívali. Deti sa z domova iba ťažko dostanú na normálne kúpalisko. Jedna vychovávateľka nemôže ustrážiť naraz všetky deti, ktoré má v skupine. Do toho prišla ešte korona a opatrenia…“

Ak sa vám iniciatíva páči a chcete túto skvelú myšlienku podporiť, môžete tak urobiť veľmi jednoducho:

  • To, koľko prispejete, necháme na vás. Už 5€ poteší a pomôže, ale môžete samozrejme prispieť aj vyššou sumou
  • Prispieť môžete do stacionárnych pokladničiek v Bernolákove v prevádzke Kaderníctva Denis, na Obecnom úrade a v Bistrô u Donatky alebo na č.ú.: SK0383300000002201748137

„V marci bola povolená MV SR verejná zbierka na rekonštrukciu bazénu pre deti v detskom domove v Bernolákove pod č. 000-2020-006334. V tejto situácii, viac ako kedykoľvek, vás prosíme o pomoc a vopred ďakujeme,“ dopĺňa Katarína Donáthová.

Ďakujeme, ak sa rozhodnete prispieť. A tiež budeme vďační za zdieľanie príspevku na sociálnych sieťach.

Pripravila: Martina Valachová

Súvisiace články

Prečo vás vaše topánky môžu pripraviť o nohy

Prečo vás vaše topánky môžu pripraviť o nohy – a čo s tým robí slovenský obuvník s medzinárodnými patentmi

Ako uchovať liečivú silu cesnaku po celý rok?

Ako uchovať liečivú silu cesnaku po celý rok? Tipy od cesnakového kráľa Cesnak nie je len obyčajným dochucovadlom v kuchyni.

Najnovšie články

Počasie Slovensko

Slovakia
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
50 %
2.4kmh
83 %
St
17 °
Št
19 °
Pi
23 °
So
26 °
Ne
26 °
127,000FanúšikoviaPáči sa
20,400NasledovníciNasledovať
83,700OdberateliaPredplatiť