Sme vo svojom tele kráľom alebo odsúdencom?

To ako sa cítime a ako vnímame seba a svoju osobu je omnoho dôležitejšie než to, ako vyzeráme.

Sme vo svojom tele kráľom alebo odsúdencom?

Dnešná doba je veľmi povrchná a rýchla. Ľudia sa posudzujú podľa výzoru alebo imidžu a materiálnych statkov. Sú toho plné sociálne siete-filtre. A realita sa stráca. Samé fit telá, krásne tváre….ale čo je skutočne za nimi?

Kde sú reálni ľudia, čo sa pasujú s každodennými problémami, čo padajú a zdvíhajú sa, čo robia chyby a nie sú dokonalí?

Je krása za cenu zdravia a pokoja? A na úkor iných hodnôt? Je to len pozlátko? Alebo naopak je krása celistvá a dopĺňa skutočnú vnútornú energiu lásky a porozumenia?

Tiež treba povedať, že vonkajšia krása je vecou vkusu. Čo je pre niekoho krásne, pre druhého nemusí byť. To, čo si myslia iní, nie je podstatné. Dôležité je, čo si o sebe myslíme my sami. Buď nás to podporí, alebo nás to ničí!

Vonkajšie statky sa dávajú na piedestál akoby niektorí boli viac ako iní, lebo dosiahol viac alebo vlastní viac alebo má o to väčší vplyv.

Je to ale SKUTOČNE TAK?

Nie nehovorím, že peniaze a bohatstvo sú zlé, to určite nie. Ani krása a vonkajšia starostlivosť určite nie…Skôr ide o to, ako sa nadobudli, akou činnosťou a akú filozofiu vo svete napĺňajú. Akú energiu so sebou nesú. Hm…

A toto treba rozlišovať vo všetkom. Nie pozlátko ale skutočné hodnoty, ktoré robia tento svet lepším.

Je dôležité sa o seba starať a snažiť sa žiť zdravo. Je to o vzťahu k sebe, ale vždy treba brať osobu ako celok a nesúdiť, pokiaľ nevieme, čo všetko má za sebou. Aké rany utŕžila. Mať rád seba a dopriať si, to nás v minulosti neučili, a preto to môže byť mnohokrát ťažké, hlavne keď máme zodpovednosť za druhých a plné ruky práce.

Dnes už však vieme, že je to podmienkou našej sily a lásky…

Len vtedy sa dá skutočne dlhodobo rozdávať, keď aj dopĺňame a rešpektujeme svoje potreby. A hlavne sa zamyslieť, keď nepoznáme celý príbeh osoby, ktorú súdime. Mnohokrát ľudia, o ktorých sa nepíše a nikto o nich nevie, konajú viac dobrých skutkov. Nerobia to pre imidž alebo prestíž. Robia to z vlastného presvedčenia a zmyslu, ktorý to má pre nich a ostatných.

Aké hodnoty sú skutočne dôležité? Sme vo svojom tele kráľom alebo odsúdencom?

Nela Sullens

Autorka je certifikovaná lektorka a výživová poradkyňa 

Tu nájdete link na Neline programy, ktoré práve štartujú!

https://www.facebook.com/nelasullens/videos/598093347632886/

Nela bude i súčasťou nášho Víkendového Reštartu tela a mysle.

Pridajte sa:)

ZMENA TERMÍNU Víkendový Reštart Tela a Mysle | Wellness Hotel Kontakt

 

 

Súvisiace články

Kremík – zabudnutý architekt tvojho tela. Prečo bez neho kolagén nefunguje?

Prečo bez kremíka kolagén nefunguje a čo sa deje, keď ti chýba kremík? Kým svet šalie po kolagéne, málokto sa pýta zásadnú otázku. Ako to vlastne celé funguje?

Ako sa zbaviť bolesti krížov?

Svaly nás držia. Keď nám zatrofujú svaly, alebo ich nebudeme vôbec používať, tak samotné kosti ako také nás veľmi neudržia. Lekári vám často povedia, Musíte sa ušetriť. Ale to je tá najhoršia rada. Vy musíte svoje telo začať zaťažovať. A nemusíte chodiť do fitka. Stačí to vyskúšať priamo doma na koberci.

Najnovšie články

Kremík – zabudnutý architekt tvojho tela. Prečo bez neho kolagén nefunguje?

Prečo bez kremíka kolagén nefunguje a čo sa deje, keď ti chýba kremík? Kým svet šalie po kolagéne, málokto sa pýta zásadnú otázku. Ako to vlastne celé funguje?

Počasie Slovensko

Slovakia
scattered clouds
22.3 ° C
23.2 °
22.3 °
54 %
1kmh
50 %
Pi
23 °
So
27 °
Ne
30 °
Po
31 °
Ut
30 °
127,000FanúšikoviaPáči sa
20,400NasledovníciNasledovať
83,700OdberateliaPredplatiť